Jakich witamin brakuje nam zimą?Znów nadeszła ta pora roku. Dni są krótsze, światła dziennego jest mało, a temperatura spada. Innymi słowy: jest to idealny czas, aby przytulić się do kominka z gorącym kakao. Niektórzy lubią zimę. Jednak musimy mieć świadomość, że z całą tą sezonową zmianą przychodzą wahania witamin w naszych organizmach. Brak światła słonecznego, zwiększona ilość stresorów i obfite węglowodany z wakacyjnych posiłków pozostawiają nas bardziej podatnymi na niedobór witamin niż jakakolwiek inna pora roku. Czego w największym stopniu nam brakuje?

Witamina D, E i B12 to niezbędne witaminy, których organizm nie jest w stanie sam wyprodukować. Te złożone witaminy nie występują w dużej ilości w wielu produktach spożywczych. Dlatego ważne jest, aby utrzymać zrównoważoną dietę i suplementację przez cały rok, jeśli chcesz uniknąć rozwoju niedoboru w zimie. Oto kilka najważniejszych witamin, które powinieneś uzupełniać zimą, aby zachować zdrowie i dobry humor! Miłej lektury!

Witamina D

Głównym źródłem witaminy D jest słońce. Nie powinien dziwić więc fakt, że zimą mamy do tej witaminy bardzo ograniczony dostęp. Witaminę D warto suplementować zimą z kilku podstawowych powodów. Jednym z nich jest fakt, że pomaga ona zapobiegać przeziębieniom. Zimą jesteśmy na nie szczególnie narażeni. Zimą grozi nam także gorszy nastrój. Witamina D jest ważna w kontekście zachowania dobrego samopoczucia i może stanowić także skuteczne wsparcie w walce z depresją. Witamina D wspomaga też odchudzanie. To ważne szczególnie zimą, ponieważ jest to czas kiedy mamy tendencję do gromadzenia zbędnej tkanki tłuszczowej.

Witamina E

Zimą często brakuje nam energii. Jedną z przyczyn takiego stanu może być niedobór witaminy E. Duże niedobory witaminy E w naszym organizmie mogą doprowadzić nawet do anemii, której konsekwencją jest na przykład wyczerpanie i wypadanie włosów.

Witamina E także zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów. Dlatego jeśli nie jesteśmy w stanie dostarczyć sobie odpowiednich ilości witaminy E wraz z pożywieniem, powinniśmy poważnie przemyśleć jej suplementację.

Witamina B12

Witamina B12 odpowiada między innymi za wytwarzanie czerwonych krwinek. Bez nich narażamy się na niedokrwistość organizmu. Suplementacja witaminy B12 jest szczególnie ważna w przypadku osób, które nie jedzą mięsa. Tak jak w przypadku witaminy E, niedobór witaminy B12 może prowadzić do anemii, która stanowi duże wyzwanie dla naszego organizmu.

Niedobór witaminy B12 skutkuje także zawrotami głowy, utratą apetytu i spadkiem wagi i zaburzeniami nastroju takimi jak depresja. Dlatego jeśli chcemy cieszyć się pełnią sił i dobrym samopoczuciem w sezonie zimowym powinniśmy zadbać o to, by poziom witaminy B12 w naszym organizmie był optymalny. Oznacza to, że powinniśmy unikać zarówno niedoboru, jak i nadmiaru.

Gdzie kupować suplementy diety?

Ważne jest nie tylko to, jakie witaminy suplementujemy, ale także to, gdzie je kupujemy. Wybór odpowiedniego dystrybutora suplementów diety jest niezwykle ważny. Dlatego przed kupnem jakichś preparatów warto zorientować się, jak wygląda sytuacja na polskim rynku suplementów diety. To pozwoli nam uniknąć zakupowych pomyłek.

W kwestii naszego zdrowia nie warto eksperymentować. W związku z tym powinniśmy wybrać podmiot, który da nam pewność co do jakości oferowanych produktów. W kontekście suplementów diety kryterium to spełnia np. Natural Pharmaceuticals. Suplementy wyprodukowane w Norwegii spełniają najwyższe standardy. Szeroka oferta i wysoka jakość to nie jedyne zalety. Natural Pharmaceuticals. Jak można przeczytać z deklaracji zamieszczonej na ich stronie, jest to firma odpowiedzialna społecznie, która dba o swoich klientów i społeczny efekty własnej działalności. Dlatego jeśli chcesz kupić dobre suplementy na zimę i jednocześnie spełnić wymóg etycznej konsumpcji, warto zajrzeć na stronę Natural Pharmaceuticals. W sklepie internetowym łatwo znaleźć wszystko, czego możesz potrzebować niezależnie od pory roku.